Deformovaný ukazováček  

ana
ana ana
návštěvník
Poslat soukromou zprávu

Dobry den,

jiz od detstvi me trapi prerostly a zahnuty ukazovacek na noze. Jeste k tomu jen na jedne, protoze na te druhe je sice take dlouhy, ale ne tolik. Kvuli tomu nemuzu nosit otevrene boty ani ukazovat nohy. Zajimalo by me jestli by se to dalo operovat a kolik by to stalo.

Dekuji za radu,
Ana

Díky!  (0)
   Odpovědět   
Odborníci v okolí
MUDr. Dalibor Ostrý

MUDr. Dalibor Ostrý
MUDr. Dalibor Ostrý
Basic member
Оrtopedie
Kopřivnice
Počet příspěvků: 22

Pokud jde deformaci 2. prstu do tzv. kladívkového postavení. Tato deformita se pak běžně operuje a je hrazena zdrav. pojišťovnami
( s preventivní či kosmetickou úpravou nemám zkušenosti - doporučuji kontaktovat nejbližší pracoviště kosmetické chirurgie ) Doporučuji odborné ortopedické vyšetření a pak eventuelně konzultaci plastického chirurga
Zdravím Dr.Ostrý

Díky!  (0)
   Reagovat   
Jana 20
Jana 20 Jana 20
návštěvník
Jihomoravský kraj
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, už déle než rok mám zdermofované malíčky u obou nohou, a to tím způsobem, že na nich mám dvě velké boule po stranách, vždy dvě pod sebou, přičemž jedna je o něco větší. Mám pocit, že se mi to udělalo z nevhodné obuvi, ale stejně mám strach jít k doktorovi. Mohl byste mi prosím říct, co by to tak mohlo být?
Děkuji mnohokrát

Díky!  (0)
   Reagovat   
ivo
ivo ivo
návštěvník
Zlínský kraj
Počet příspěvků: 5
Poslat soukromou zprávu
Reakce na Jana 20

Dobrý den.Omlouvám se za opožděnou reakci,byl jsem bez možností netu.Takhle na dálku se nedá příčina určit.Možná by tomo pomohly fotky(min.2,z různých úhlů).
A odpověď na tyto otázky:
Kolik je Vám let?
Máte sedavé zaměstnání?
Nosíte boty na podpadku?Jak vysokém?Jakou dobu denně strávíte chůzí(odhad na procenta).Opověď na uion@email.cz

Díky!  (0)
   Reagovat   
Jana 20
Jana 20 Jana 20
návštěvník
Jihomoravský kraj
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu
Reakce na ivo

Dobrý večer,
posílám Vám tedy dvě fotografie, omlouvám se za kvalitu, snad z toho půjde něco poznat, aspoň přibližně.
Je i 20 let a jsem pořád studentka, vysoké podpatky nosím, ale jsou to podpatky tlusté a nosím je zřídka, tak párkrát za měsíc na pár hodin, možná ani to ne. Chůzí strávím denně max. dvě hodiny. S těmi malíčky jsem měla problémy už kdysi, kdy mě byly vyjmuty kuří oka a už tenkrát mi pan doktor na kožním říkal, že je mám zdeformované.
Jen doufám, že to není něco, co by se mělo nutně řešit.

Přiložené fotografie

Díky!  (0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Noha - kladívkový prst