Křivé prsty na nohou

Hanka návštěvník
  • 1 Like

Křivé prsty na nohou

Hanka  |  Zlínský kraj
  • 1 Like
 |  Zlínský kraj
Dobrý den,
nevím zda mám kladívkový prst, ale mám prst vedle palce ohnutý jako hokejku k prostředníčku a to v druhém kloubu a na obou nohách. Šlo by takovouto vadu odstranit a prsty narovnat? Děkuji za odpověď
Odborníci v okolí
  • 543 odpovědí
  • 38 Likes
MUDr. Jiří Vrbický  |  Plastická chirurgie, Praha
  • 543 odpovědí
  • 38 Likes
 |  Plastická chirurgie, Praha
S vašim problémem se můžete obrátit na našeho ortopeda,MUDr. Dobiáše.Můžete se k němu objednat na konzultaci na tel.č.:272937286, nebo 739678659. s pozdravem Dr. Vrbický
Mirka návštěvník
  • 3 odpovědí
Mirka  |  Praha
  • 3 odpovědí
 |  Praha
Dobrý den,
já mám také kladívkovité prsty a dočetla jsem se na www.pro-nozky.cz, že mohu zmírnit příznaky kladívkovitých prstů nošením adjustačních ponožek. Tak jsem si je hned koupila a musím říct, že nohám se opravdu ulevilo.
KÁČA návštěvník
  • 11 odpovědí
  • 3 Likes
KÁČA  |  Moravskoslezský kraj
  • 11 odpovědí
  • 3 Likes
 |  Moravskoslezský kraj
Také mám problém s klad.prsty a pomohl mi ČÁSTEČNĚ korektor kladívkového prstu.Prosím,chtěla bych vyzkoušet ADJUSTAČNÍ PONOŽKY,ale nevím,kde je mám sehnat.Můžete mi poradit,kde je zakoupit?Korektor pod prsty jsem zakoupila ve zdrav.potřebách.
Mirka návštěvník
  • 3 odpovědí

Reakce na KÁČA

Mirka  |  Praha
  • 3 odpovědí
 |  Praha
Káčo, tuším, že to byla stránka www.pro-nozky.cz, ale radši zkus zadat do vyhledávače google Adjustační ponožky.
prim. MUDr. Jiří Selucký
prim. MUDr. Jiří Selucký Basic member
  • 552 odpovědí
  • 6 Likes

Reakce na Mirka

prim. MUDr. Jiří Selucký
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Оrtopedie, Přerov
  • 552 odpovědí
  • 6 Likes
 |  Оrtopedie, Přerov
Rád bych Vám řekl, že neexistuje žádná pomůcka, která pravé kladívkové prsty vyřeší trvale. Může dočasně pomoci, to ano, ale s věkem se to horšívá.
Není od věci občas ukázat noohy ortopedovi (pokud je tam ortopedická vada) aby mohl posoudit, zda je rozumné zatím adjustovat a podobně, což bude většinou asi, nebo věc řešit zásadnějším způsobem.
ivo návštěvník
  • 5 odpovědí

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

ivo  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
 |  Zlínský kraj
Dobrý den.Já jsem přistoupil na operaci 2.a 3. kladívkového prstu,ale nevím,jak je možný,že na druhý,neoperovaný noze nejsou tyto prsty tak drápovitý,jako na těch operovaných.Podle mě a koneckoncu i operaterak žádnýmu zlepšení nedošlo.Namá někdo zkušenost s tím,ty šlachy ze spodu jednoduše střihnout?Děkuji za odpověď.Ivo.
KÁČA návštěvník
  • 11 odpovědí
  • 3 Likes

Reakce na Mirka

• 11 odpovědí
  • 3 Likes
 |  Moravskoslezský kraj
Miruš, díky za radu,vyzkouším.Káča
Lucka návštěvník
  • 4 odpovědí

Reakce na KÁČA

Lucka  |  Plzeňský kraj
  • 4 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Dobrý den, tak jsem si po pročtených diskuzích asi před měsícem taky objednala adjustační ponožky (trápily mě bolavé nohy, jelikož stojím v práci na nohách i 10 hodin,plus kladívkový prst) po tom, co jsem vyzkoušela nejrůznější gelové a pěnové korektory musím říct, že jsou bomba.Konzultovala jsem to i s mojí fyzioterapeutkou, u které cvičím na záda a i jí se ponožky moc líbily a vlastně potvrdila to, co píše výše pan doktor.Takže bych chtěla poděkovat paní Mirce za bezva typ :)
KÁČA návštěvník
  • 11 odpovědí
  • 3 Likes

Reakce na Lucka

• 11 odpovědí
  • 3 Likes
 |  Moravskoslezský kraj
Sháněla jsem tyto ponožky,nikde je neměli,až na internetě.Cena je ovšem pro mne ŠÍLENÁ,pro invalidní důchodkyni je za ponožky kč 500,-dost hodně.Neví někdo o lepší ceně?Děkuji za informaci,mám po amputaci dvou prstů a zbývající se křiví v kladívkové,které při chůzi bolí.MARTA.
Lucka návštěvník
  • 4 odpovědí

Reakce na KÁČA

Lucka  |  Plzeňský kraj
  • 4 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Tak cena byla i pro mě celkem vysoká, proto jsem si je nechala koupit k narozeninám:-) ale když si spočítám, co jsem dala do všech různých udělátek a korektorů, tak jsem na ceně úplně stejný a leží mi to v šuplíku.
KÁČA návštěvník
  • 11 odpovědí
  • 3 Likes

Reakce na Lucka

• 11 odpovědí
  • 3 Likes
 |  Moravskoslezský kraj
Já jsem si koupila korektor pod prsty za kč 50,-a zatím jsem spokojená,ikdyž rád padá a zůstává v ponožce.Skusím "napsat Ježíškovi"jestli mi je nechce koupit.Škoda,že nejdou jen vyzkoušet a v případě,že sedí je teprve koupit.KÁČA
Revmacentrum® Premium member
  • 2046 odpovědí
  • 18 Likes

Reakce na Lucka

• 2046 odpovědí
  • 18 Likes
Zdravím,
adjustační ponožky jsou dobrá věc, asi tak, jakoby jste měly každá na noze 4 trpaslíky, kteří by Vám prsty drželi ve správné pozici. S těmi trpaslíky to bude jistě lepší, ale opět bez trpaslíků by měl stav Vás nasměrovat na ortopedii k nástinu trvalého řešení.
prim. Moster, Revmacentrum
KÁČA návštěvník
  • 11 odpovědí
  • 3 Likes

Reakce na Revmacentrum®

• 11 odpovědí
  • 3 Likes
 |  Moravskoslezský kraj
jenže můj ortoped mi řekl,že nechce do mých prstů zasahovat operativně-jsem mimo jiné diabetičkou na ins.pumpě a vše se mi špatně hojí,tak se chytám všeho.asi zkusím i ponožky.
  • 2046 odpovědí
  • 18 Likes

Reakce na KÁČA

• 2046 odpovědí
  • 18 Likes
Hmmmm - u rizikových pacientů, kde operativní řešení je riskantní pro nezhojení rány a komplikace s tím spojené nelze než s těmi trpaslíky souhlasit.
KÁČA návštěvník
  • 11 odpovědí
  • 3 Likes

Reakce na Revmacentrum®

• 11 odpovědí
  • 3 Likes
 |  Moravskoslezský kraj
Tak si asi ty trpasláky objednám a vyzkouším je.Snad i mi pomůžou.Káča
Lucka návštěvník
  • 4 odpovědí

Reakce na KÁČA

Lucka  |  Plzeňský kraj
  • 4 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
A taky je důležitá rehabilitace, chodím pravidelně a pracujeme se sestřičkou i s ploskou, kvůli klenbě, prý to je vlastně všechno od toho a ponožky jsou pro mě taková sladká tečka po celým dni :-)
Lucka návštěvník
  • 4 odpovědí

Reakce na KÁČA

Lucka  |  Plzeňský kraj
  • 4 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
To je taky fakt, mě na ortopedii řekli, že to není ještě tak hrozný, že lidi jsou na tom hůř a stejně mi doktor doporučil korektory, že do toho ještě nemá cenu zasahovat a říkal, že po operaci to může být ještě horší.Známá byla na operaci s palcem a co si zkusila, říkala že kdyby věděla co to obnáší, tak do toho nikdy nejde.Chápu, že to je asi hodně individuální, ale stejně.
prim. MUDr. Jiří Selucký
prim. MUDr. Jiří Selucký Basic member
  • 552 odpovědí
  • 6 Likes

Reakce na Lucka

prim. MUDr. Jiří Selucký
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Оrtopedie, Přerov
  • 552 odpovědí
  • 6 Likes
 |  Оrtopedie, Přerov
Pokud různé "křivé prsty" jsou vyvinuté, jde o skutečnou faktickou vadu, patří do rukou ortopeda, přinejmenším na poradu. Všechny tyto šméčka jsou taháním peněz z lidí za nesplnitelnou naději, že se něco zlepší. Nebo léčení vad, které ve skutečnosti vadami nejsou. A pak nemusí být léčeny nijak.
Nevyhazujte peníze a čas za nesmysly, myslím,, že se dají využít lépe.
PS U pokročilého diabetu asi nic jného nezbývá.... riziko nepřiměřené.
PS2: i konstatování, že k operaci je brzy je dobrá medicína, pak na přechodnou dobu pomůcky v pohodě a po čase kontrola znovu.
PS3. Pravda je, že těžké vady nohy se řeší obtížně a někdy mohou recidivovat. Ten problém ale začíná většinou z hlediska stavu "pozdně" operovanou nohou, někdy taky třeba pod tlakem pacienta "menším" řešením místo důkladné předělávky. Jsou pracoviště , které to umí velmi spolehlivě a seriosně, najděte si je.
Po operaci na seriozním pracovišti nikdo, opravdu nikdo nemusí trpět větší bolestí, pokud to není vyloženě masochista a chce to tak. Nevěřte bajkám o středověkém trápení, jsou to jenom bajky. Pěkně se o tom při kávě žvaní.
ivo návštěvník
  • 5 odpovědí

Reakce na Revmacentrum®

ivo  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
 |  Zlínský kraj
Dobrý den.Už jsem tu psal,že jsem byl na operaci 2.a 3.prstu na pravé noze.Oproti plánované neschopnosi 10dní jsem byl na nechopence měsíc.A ještě další měsíc byla noha oteklá.Ale to nic.Problém je,že ty dva operovaný prsty jsou drápovitější než ostatní.Prosím o vyjádření,jestli by nepomohlo jednoduše šlachy 2.3.a 4. prstu střihnout.Děkuji za odpověd.Ivo.
KÁČA návštěvník
  • 11 odpovědí
  • 3 Likes

Reakce na ivo

• 11 odpovědí
  • 3 Likes
 |  Moravskoslezský kraj
operaci?NIKDY!!!!!
mmic návštěvník
  • 1 odpovědí
mmic  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
 |  Jihočeský kraj
Dobrý den . Já mám po operaci kladívkového prstu a kdybych věděl co je to za opruz , nechal jsem si svůj kladívkový . Nejedná se rozhodně o jednoduchou operaci jak je uváděno ale o řízenou zlomeninu , bez následné fixace . Není možný plný nášlap a prakticky to 4 týdny po operaci není k žití . Prst je oteklý , ošklivý a bolí . Prý je to běžný stav a mám vydržet .
xpetrx návštěvník
  • 1 odpovědí
xpetrx  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
 |  Středočeský kraj
Dobrý den, dá se něco ještě dělat s malíčkama na noze ve 30. Oba jsou otočený, že na pravé noze je jako bříško prstu pravá strana a na levé noze je to levá strana. Děkuji za odpověď Petr
  • 2046 odpovědí
  • 18 Likes

Reakce na xpetrx

• 2046 odpovědí
  • 18 Likes
Zdravím,
léčba je možná operativní.
Kontaktujte ortopedické pracoviště, kde se op. léčba může udělat.
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Noha - kladívkový prst